Vooruitblik · 7 oktober 2026

Vooruitblik GP Singapore 2026: Verstappen is terug, Antonelli kan niet meer struikelen

Verstappen won eindelijk in Maleisië, in Singapore is pole goud waard en Antonelli leidt het WK met 84 punten voorsprong op Russell.

Afgelopen weekend: Verstappen wint eindelijk

In Maleisië (ronde 16) won Max Verstappen zijn eerste race van 2026. Hij hield Kimi Antonelli 2,3 seconden achter zich, met Lewis Hamilton als derde. Isack Hadjar maakte het voor Red Bull compleet met een vijfde plek. De grote verliezer was George Russell: hij viel na 49 ronden uit en scoorde dus geen punten.

Singapore in het verleden: pole is goud waard

Op Marina Bay is de startplek alles. Van de zestien edities sinds 2008 werden er elf gewonnen vanaf pole. Sebastian Vettel is recordhouder met vijf zeges, Lewis Hamilton won er vier. De opvallendste winnaar blijft Fernando Alonso in 2008, die vanaf plek 15 won. Vorig jaar won Russell vanaf pole voor Mercedes. Die zege verdedigt hij dit weekend, in een auto die in 2026 de beste is.

De druk in het kampioenschap

Antonelli leidt met 320 punten, 84 meer dan Russell (236). Na Singapore volgen nog zes races, dus er zijn nog genoeg punten te verdienen voor een comeback. Maar Russell mag zich na zijn uitvalbeurt in Maleisië geen nul meer permitteren. Bij de teams is het al zo goed als beslist: Mercedes heeft 556 punten, Ferrari 405. Achter de top is het wél spannend. Norris en Verstappen staan allebei op 188 punten, gedeeld vijfde.